Amasya Chiller Sistemleri

AMASYA CHİLLER

Amasya Chiller sistemleri bilindiği üzere çok avantajlı cihazlar olmaktadır. Bunların en önemlisi üretim ve imalatta nitelikli, verimi yükseltmektedir. İsteyen insanların kullanım için ideal sistem olmaktadır. Zira bu cihazlar geniş ve büyük binalarda maksimum verimle çalıştığı bilinmektedir. Diğer bütün soğutma gruplarına nazaran çok daha büyük bir soğutma sığası içerisinde mevcut olmaktadır. Chiller soğutma sistemleri verim açısından tercih edilen cihazlardır. Ana amacı ortamın havalanması ve iklimlendirme etkinliğini gerçekleştirmektedir. Hava soğutmalı chiller grupları birçok sektörde ve etkinlik ortamlarında kullanılabilmektedir.

Birden çok farklı soğutma ihtiyacına karşılık için kullanılmaktadır. Chiller soğutma sistemleri hangi çeşit tercih edileceği yönünde bütçeye kullanılacağı alan veya ürün ve beklenen verim derecesine göre farklılık göstermektedir.  En doğru tercihin yapılması adına chiller soğutma sistemleri alanında uzman olan insanlardan danışmanlık hizmeti alınması tavsiye edilmektedir.

Chiller soğutma sistemleri ana iki ayrı çeşide sahip olmaktadır. Bunlardan öncesi su soğutmalı chiller soğutma sistemleri iken ikinci hava soğutmalı chiller soğutma cihazlarıdır. Bu cihazlar bir bütün olarak aynı çalışma prensibine sahip olmaktadır. Yukarı da belirttiğimiz üzere aralarındaki ayrım, birinde kondensere geçen soğutucu akışkan suyla alınmaktadır. Diğer yandan hava ile sıcaklığın alınmış olmaktadır.

Amasya Hava Soğutmalı Chiller Sistemleri

Hava soğutmalı chiller sistemleri su soğutmalı chiller sistemleriyle arasındaki büyük ayrımlar bulunmaktadır. Ortaya çıkan ısı enerjisinin nereye kanalize ederek aktarım edildiği yönündedir. Hava soğutmalı chiller cihazlarında kondenserde bulunan fanlarla soğutucu akışkan hava ile beraber soğutulmakta olan ve böylece ısı alışverişi gerçekleştirmektedir. Hava soğutmalı chiller cihazlarında, kompresörde basınç olan maksimum sıcaklıkta gazı kondensere göndermektedir. Üzerinde birden çok fan bulunarak kondenser bataryalarının da etkisiyle ısı alışverişi gerçekleştirmektedir.

Hava soğutmalı chiller sistemleri, cihaz ihtiyaçları doğrultusunda açık ortamlara kurulum gereken önerilen sistemlerdir. Ayrıca bu sistemlerin kurulacağı alanın hemen hemen her zaman temiz ve taze hava akışı ile gerçekleşen bir ortam olmalıdır. Sistemin çok verimli olması için en ana elemanlardan biridir.

Ayrıca birden çok chiller soğutma sistemleri monteleneceği durumlarda da cihazların arasında ciddi anlamda ara olması gerekmektedir. Hava soğutmalı chiller sistemlerinin en büyük yararı su kullanımını en aza indiren sistem olmalarıdır. Böylece su maliyetinde tasarruf sağlanmış olmaktadır. Daha fazla bilgi için ve Konya organize sanayi bölgesinde ürettiğimiz chiller sistemlerini Amasya merkez ya da ilçesinde bulunan siz müşterilerimiz için gönderim sağlayabiliriz.