Bursa Chiller Sistemleri

BURSA CHİLLER

Merkeztrade tarafından sunulan Bursa chiller cihazları değişik istek ve ihtiyaca yönelik birçok model sunmaktadır. Tercihleriniz doğrultusunda en uygun chiller sistemleri için e-katalog kısmından rahatlıkla ulaşılmaktadır. Veyahut bunun yerine bizimle iletişime geçmek daha doğru olmaktadır. Üstün chiller cihazları Parky+Hvac System adı altında endüstriyel ve ticari uygulamalar çok uygun olmaktadır.

Merkeztrade ile Chiller Sistemleri Cihazları Kurulumu

Chiller cihazı montajı için ilk adım; projenin uygulanabilmesi adına gerekli kurumlardan onay alınmaktadır. İlgili kurumların onayı olmadan chiller kurulumu yapılmamaktadır.

Montajdan önce firmaya uygun hazırlanan plan içinde bazı özelliklere dikkat edilmektedir. Boru ve kanalların geçiş yerleri, yaklaşık boru ölçüleri. makine ve sistemin konumlandırılma biçimleriyle proje hesaplarının yöntemi belirlenmektedir. Burada kullanılan ölçek 1/100 oranında olmaktadır.

Chiller montajı esnasında öneri tasarımı hazırlanmaktadır. Hazırlanan öneri tasarımı tesisat biçimi ve yapılabilirliği konusunda incelenmektedir. Hava ve su soğutmalı chiller cihazları, işletme ve aşınma masrafları dikkate alınarak uygulama krokisi oluşturulmaktadır.

Uygulamada ise öneri raporu ve ön proje ile beraber ana hatları oluşturulmaktadır.  İş, mimari uygulama projesi üzerinde ifade edilmektedir bununla beraber teknik hesapları yapılmaktadır. Bütün hesaplar, planlar ve kolon biçimleri içermektedir. Burada ise kullanılan ölçek 1/50 oranında olmaktadır.

Son durumda ise tesisatın yoğun olduğu hacimlerde 1/20 ve 1/10 oranında ölçekli plan kesit hazırlanmaktadır. Görünümüyle beraber yalıtım detayları, yalıtımlı ve yalıtımsız kanal kesitleri, boru askı ve genleşme elemanları detayları. kullanılan cihaz ve makinelerin bağlantı şemaları için gerekli 1/10 . 1/5 ve 1/1 oranlarında ölçekli detay projeleri hazırlanmaktadır. Böylece montaj başlanmış olmaktadır.

Chiller Sistemleri Nasıl Kurulmaktadır?

Öncelikle makine dairesi hazırlanmaktadır. Bunun içinse, şu belirtilen hususlarda DIN8975’e uygun olmaktadır. Bir soğutma sisteminde belli hacimde, belirli koşullarda, belirli soğutucu akışkandan ne miktarda bulunması belirlenmektedir. Kompresör dairesi genişliği, kapı ve pencere ölçüleri ve özellikleri belirlenmektedir. Cebri sirkülasyonlu havalandırma yapılırsa durumunda havalandırma havası miktarının tayini ve havalandırmada göz önünde tutulacak kurallar şunlar olmaktadır. Yangına dayanıklılık, Tehlikede kullanılması için harici şalter yapılması gerekmektedir. Makine dairesine bitişik hacimler yapılmaktadır.

Daha sonra Kaidenin yeri hazırlanmaktadır. Yani Isı ve Ses Yalıtımı yapılmaktadır. Bundan sonra ise izolasyon sağlanmaktadır. Kaidenin yeri düzenlenmektedir. Daha sonra drenaj bağlantıları kontrol edilmektedir. Daha fazla bilgi ve chiller sahibi olmak için bizimle irtibata geçiniz.