Çanakkale Chiller Sistemleri

ÇANAKKALE CHİLLER

Çanakkale Chiller Sistemleri fiyatlandırılması özellikle üretim yerlerinde ve firmaları için değişmektedir. Bu chiller soğutma sistemleri fiyatlandırması en çok merak edilen birisi olmaktadır. Chiller soğutma sistemleri fiyatları markaya ve modele göre her yıl farklılık göstermektedir. Güncel fiyatlandırmalardan haberdar olmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Bu araştırmalar hem sizin hem de firmanız adına cebiniz için uygun olmaktadır.

Fakat en ucuz veya başka bir deyişle en uygun chiller sistemi almak isterken işletmeye uygun olmayacak cihaz alınmamalıdır. Eğer endüstriyel bir tesise sahipseniz eğer maliyetin fazla olacağı göz önünde olmaktadır.

Chiller fiyat listesi firmanızda uzman ekiplerimizle beraber yaptığımız keşif sonrası belirlenmektedir. Firmanızın soğutma gereksinimi, ihtiyacı, çalışılan kısım ve eki sayısına göre fiyatlandırma kesinleştirilmektedir. Aynı zamanda fiyatlandırma hava ve su soğutmalı chiller modelleri ve markasına göre yapılan tercihe göre de değişmektedir.

Chiller Fiyatlandırılmasında Kapasitenin Önemi

Firmanızda yapılacak keşif sonrasında belirlenen chiller ihtiyacı modeli belirlenirken chiller kapasitesi sizin için uygun olmaktadır. Fiyatlandırması model olduğu gibi kapasite için de değişikliğine göre değişiklik göstermektedir. Kapasitesi üstünde çalışan sektör, ısı kayıp/kazanım, pencere sayısı gibi faktörler rol almaktadır.

Chiller soğutma sistemi seçiminde en çok dikkat edilen ve önemsenen chiller soğutma sisteminin kapasitesi olmaktadır. Bu durum ne kadar zor ve karmaşık gibi görünse de bu yazıda bunlara da değinilmektedir.

Chiller Soğutma Kapasitesi Hesabı Nasıl Yapılmaktadır?

Öncelikle bunun en basit ve kolay yöntemi internet aracılığıyla aratıp online hesaplama araçlarından yararlanmaktır. Chiller su soğutma kulelerinin düzgün dizaynı yapılması adına soğutma yükü ve pompa hesabı yapılmaktadır. Kapasitenin Kcal veyahut kW cinsinden olmaktadır.

Diğer bir yandan kule giriş suyu sıcaklığı, kule çıkış suyu sıcaklığı, debi. soğutma kulesinin çalışacağı alanın yazındaki yaş termometresi. soğutma cihazının çalışacağı yerin rakım değeri bilinmektedir. Kapasite hesaplanması aşağıdaki şekildedir.

Q = m * c * Δt

Q : Isı olarak adlandırılıp birimi kcal (kilokalori) yada kW (kilowatt) tır.

m : kütle olarak adlandırılıp birimi kg /h (kilogram / saat) tir.

c : Öz ısı olarak adlandırılıp birimi cal / gr°C(kalori / gram derece)dir.

Δt : delta t olarak adlandırılıp giriş-çıkış sıcaklık farkıdır birimi °C (derece) dir.