Chiller Sistemleri

MERKEZTRADE

CHİLLER SİSTEMLERİ

Chiller sistemleri genleşme vanası, evaporatör, kondanser ve kompresör elemanlarıyla oluşturmaktadır. Soğutma sistemleri kompresörde sıkıştırılmaktadır. Isınan gazın kondanserde soğutulmasıyla işlevini tamamlamaktadır. Kısacası bu sistemlerin çalışma prensibi bu biçimdedir. Bu durumda sonra gazın basıncı genleşme vanasından geçer. Bu sayede sıcaklık düşer ve sıvılaşır. Sistemler üretimde kaliteyi arttırmak isteyen firmalarda kullanılır. Büyük olan bu binaların soğutma işlemlerinde bu sistemden faydalanılır. Nedeni ise bu sistemlerin diğer sistemlere göre daha büyük soğutma kapasitesini karşılamasıdır. Bu sistemin üretilme amacı iklimlendirme çalışmaları ve ortamdaki havalandırma düzenini sağlamaktır. Alışveriş merkezleri, oteller, laboratuvarlar, test cihazları, deniz üstü araçların iklimlendirmesi, soğuk hava depoları gibi iş sahalarında bu sistemler tercih edilmektedir. Özellikle suyun maliyetinin düşük olduğu yerlerde bu sistemler ön plandadır.

Chiller Avantajları

Daha Uzun Ömürlü:

Su soğutmalı genelde hava soğutmalı chiller kadar sık ​​değiştirilmeye ihtiyaçları olmaktadır. Yağmur, kar, buz ve ısı gibi çeşitli dış etkenlere maruz kalma durumları yoktur. Bu da onların daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Sessiz Çalışma:

Hava soğutmalı chiller ses oluşturan kanallar ve havalandırma delikleri bulundurmaktadır. Su soğutmalı soğutucular sessizce çalışmaktadır. Sistemden su akışı, hava soğutmalı soğutucularda duyulan aynı gürültülü genişleme ve daralmaya neden olmamaktadır. 

Enerji Verimliliği:

Film katsayısı, hava chiller sistemleri için su soğutmalı chiller sistemleri 10 ila 100 kat daha iyidir. Sonuçta su soğutmalı soğutma gruplarının ısıyı maksimum verimli bir biçimde transfer ettiği anlamına gelir. İşletmeler için sonuç, enerji maliyetlerinde bir tasarruftur.

Açık Alan Gerekmez:

Hava soğutmalı chiller, çalışmak için daha fazla miktarda temiz havanın bulunduğu açık bir alanda dışarıda kalmalıdır. Su soğutmalı binaların içinde kalmaktadır, bu da onları yeterli dış alana erişimi olmayan şirketler için uygun kılmaktadır.

Emniyetlidir:

Su soğutmalı chiller, toksik kimyasallar yerine soğutucu akışkan olarak su kullanılmaktadır. Bu, onlarla teması olan insanlar için onları daha güvenli hale getirmektedir. 

Siz de chiller sistemlerin avantajlarından faydalanmak istiyorsanız Merkeztrade nitelikli cihazlarını tercih edebilirsiniz.