Chiller Soğutucu Ne İşe Yarar

CHİLLER SOĞUTUCU NE İŞE YARAR

Chiller Soğutucu Ne İşe Yarar

Chiller soğutucunun ne işe yaradığından bahsetmeden önce, chiller soğutucunun ne olduğunu tanımlamakta fayda var. Chiller sistem diye bahsettiğimiz durum aslında, ısıyı bir noktadan alıp farklı bir noktaya aktarma sitemi olarak ifade edebiliriz. Bu sistemin ana bileşenleri; Evaporatör, kompresör, genleşme vanası ve kondanserden oluşmakta olup kompresörde sıkışan gazın soğutulmasını içermektedir.

Kapalı alan içerisinde bulunan yüksek miktardaki nem miktarının açık ortamlarda bulunan sıcak havadan daha fazla rahatsız edici bir durum olduğunu biliyoruz. Çünkü ortam içerisindeki nem miktarının artması ile insan vücudunun sıcaklık karşısındaki reaksiyonu yavaşlamaktadır. Bu durum sonucunda ise içeride bulunan bireylerin temiz ve rahat bir hava solunumuna engel olmaktadır.

Chiller Hangi Alanlarda Kullanılır

Chiller hangi alanlarda kullanılacağına karar vermek için ne amaçla kullanılacaığının da belirlenmesi önemli bir husus. Kullanılacak olan tesisin büyüklüğüne kullanılacak olan chiller kaynağına, çalışılan bölüm ve ortamda çalışan kişi sayısına göre, mekanda bulunan pencere ve ısı azalımlarına göre kullanılacak olan chiller modeli mekana göre farklılık göstermektedir. Genel olarak bakacak olursak chiller; otellerde, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, matbaa sanayisinde, ilaç sanayisinde, boya üretim tesislerinde, kimya laboratuvarında vs. gibi işletme maddi giderin az olmasınını istenildiği projelerde kullanılabilir.

Sizin işletmenize uygun chiller sisteminin hangisi olduğunu ve chiller soğutma ürünlerimizin fiyat aralığını öğrenmek için web sitemizin iletişim kısmında bulunan numara ile bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.