Çorum Chiller Sistemleri

ÇORUM CHİLLER

Konya Organize Sanayi bölgesinde üretimi yapılan ve Çorum merkez ve ilçelerine gönderilen Çorum chiller sistemleri birçok elemandan oluşmaktadır. Hava soğutmalı chiller sistemlerimizde kompresör, kondenser, evaporatör. Bunun yanında elektrik tablosu, su tankı bulurken su soğutmalı chiller sistemlerimizde kompresör, kondenser, evaporatör, microprosör, devre elemanları. su tankı bulunmaktadır.

İlk olarak kompresör chiller sistemlerin yapı taşıdır. Kompresörler chiller cihazlarımızda hermetik tip, yarı hermetik tip eya vidalı kompresör şeklinde kullanılmaktadır. Karter ısıtıcı, koruyucu rölelere sahip olan kompresörler gaz sistemleriyle titreşim alıcılarla birlikte kırılmaya karşı dayanıklıdır.  Gürültüsüz çalışmaktadır. Ayrıca uzun vadede çalışmaktadır.

Çorum Chiller Sistemleri Cihazları Elemanları

Soğutma elemanları ise cihazın güvenliği ve düzenli çalışmasına yardımcı olmaktadır. Soğutma elemanları ise expension valf, dijital termostat, alçak ve yüksek basınç presostadı, manometreler. Bunun yanında vana, kurutucu filtreler vb. elemanlardır.

Kondenserler ise bakır boru alüminyum kanatlıdırlar. Gürültüsüz çalışmaktadır. Aksiyal fanları aracılığıyla freon gazının sıvı faza geçmesini sağlayarak evaporatörü beslemektedir.

Ayrıca evaporatör eşanjör freon gazının buharlaşmasına yardımcı olmaktadır. Su sıcaklığının istenilen seviyede tutulmasını sağlamaktadır.

Elektrik panoları ise sistem üzerine yerleştirilmektedir. Sistemin tam otomatik ve güvenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır. Kontaktör, termik sigorta, ana şalter ve sinyal lambaları gibi kumanda ekipleriyle donatılmaktadır.

Su tankı ise adı üzerinde suyun depolandığı tanktır. İthal malı kauçuk ile izole ederek çevreyle ısı transferi önlenmektedir.

Kısaca yukarıda verilen bilgiler hava soğutmalı chiller sistemlerimiz için geçerliyken Su soğutmalı chiller sistemlerine gelecek olursak kondenseri su ile soğuyan sistemler olduğunu öncelikle bilmeliyiz. Su soğutmalı chiller sistemlerinde kule fanları mevcuttur. Kondenser ünitesindeki borunun içerisine ısınmış olan gazın sıcaklığını alan su kulede soğumaktadır. Enjeksiyon ve şişirme makineleri kalıpları ve hidrolik yağı, ekstruderler, sıcak formda kalıplar, muhtelif soğutma uygulamaları için e uygun olanıdır. Kompakt tasarımıyla maksimum performans ile dar ortamlarda rahatlıkla uygulanmaktadır.

Su soğutmalı cihazların içerisindeki kompresörler ise tek sistemde 1 kompresörden 4 kompresöre varan kombine çalışma özelliği mevcuttur. Sistemlerimizde hava soğutmalı gibi scroll tip ya da yarı hermetik tip soğutma komresör kullanılmaktadır. Su soğutmalı sistemlerde hava soğutmalı gibi kompresör, evaporatör, kondenser, devre elemanları su tankı bulunmaktadır. Bununla beraber sizde Sinop merkez ve ilçelerinde bir chiller sistemleri almak istiyorsanız arayınız. Merkeztrade’in bayisi olmak isterseniz bizimle iletişime geçiniz.