Elazığ Chiller Sistemleri

ELÂZIĞ CHİLLER

Merkeztrade olarak Elazığ merkez ve ilçelerinde Elazığ Chiller Sistemleri sistemleri üretim yapmaktadır. Ayrıca imalat ve ihracatı yapmaktadır. Elâzığ fabrikalarında, Elâzığ endüstriyel tesislerinde, Elâzığ otellerinde, Elâzığ alışveriş merkezlerinde, Elâzığ iş merkezleri. Elâzığ organize sanayisi gibi birçok yerde,  chiller soğutma sistemleri ve soğutma sistemleri ihtiyaçlarını karşılamaktadır.Öncelikle chiller sistemleri almadan önce nedir, nerelerde kullanılır, nasıl çalışır gibi soruların cevaplarını vermektedir. Chiller soğutma sistemleri ısıyı bir kaynaktan alarak farklı bir kaynakla alışveriş eden soğutma sistemleridir.

Elazığ Chiller Sistemleri Elemanları

Chiller soğutma sistemleri yapısında kondanser, kompresör, evaporatör ve genleşme vanası gibi birçok eleman bulundurmaktadır. Chiller soğutma sistemleri kompresörde sıkışan ve ısınan gazın soğutulmasıyla birlikte çalışmaktadır. Tüm yapıların ve bireylerin chiller soğutma sistemlerine ihtiyacı vardır. Daha küçük daireler için bu, klima üniteleri tarafından sağlanmaktadır. Daha geniş alanlar için chiller sistemlerini tercih etmek daha doğru olacaktır. Belirli boyuttaki yapılar için merkezi sistem kullanmaksa daha uygun olmaktadır. Merkezi sistemleri kullanmak maliyet açısından daha uygundur. Chiller soğutma sistemlerinin temel iki çeşidi bulunmaktadır. Bu iki çeşitten biri hava soğutmalı chiller sistemiyken diğeri hava soğutmalı chiller sistemleridir. Hava soğutmalı chiller sistemleri, otomobil motorlarını soğutan radyatörlere benzemektedir. Havayı bir soğutucu akışkan hattı ızgarası boyunca zorlamak amacıyla motorlu bir üfleyici kullanılmaktadır.

Su Soğutmalı ve Hava Soğutmalı Chiller

Su soğutmalı chiller sistemleri ise hava soğutmalı kondansatörlerle aynı amacı görmektedir. Fakat ısı alışverişi tamamlanmak için iki adım gereklidir. Öncelikle ısı soğutucu akışkan buharından kondenser suyuna geçmektedir. Sonrasında sıcak kondansatör suyu proses ısısının nihayetinde atmosfere gönderildiği bir soğutma kulesine pompalanır. Chiller sistemlerini baştada belirttiğimiz gibi birçok yerde kullanabilirsiniz. Ayrıca chiller almadan önce şunlarda bilinmelidir ki chillerin birçok avantajı bulunmaktadır.

Chiller soğutma sistemlerinin en büyük avantajlarından biri uzun ömürlü olmasıdır. Su soğutmalı chiller soğutucular genellikle hava soğutmalı chiller kadar sık değiştirmeye ihtiyaçları olmamaktadır. Dış etkenlere karşı dayanıklıdırlar. Sessiz çalışma özelliğine sahiptir. Firmalar için enerji maliyelerinden tasarruf ettirmektedir. Hava soğutmalı chiller sistemleri çalışmak için açık havaya ihtiyaç duyarken su soğutmalı chiller sistemleri bina içlerinde olmalıdır. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.