Giresun Chiller Sistemleri

GİRESUN CHİLLER

Giresun Chiller Sistemleri İngilizce kökenli olup Türkçe’de karşılığı soğutma grubudur. Ülkemizde ve Dünya da genelde chiller adıyla bilinmektedir. Bu cihazlar Konya organize sanayi bölgesinde Giresun için Merkeztrade tarafından imal edilip satılmaktadır. Su soğutmalı chiller sistemlerimiz hermetik vidalı kompresörlere sahip olmaktadır. Ayrıca gazı soğutabilmek adına su kullanılan Shell and tube veya plakalı ısı değiştiricilere sahip olmaktadır. Maksimum verime sahip Shell and tube tip evoparatör ve kondensere sahip su soğutmalı chiller sistemlerimiz. aynı zamanda birbirinden bağımsız çift soğutma devrelerine sahip olmaktadır. Diğer bir özelliği ise su soğutmalı chiller sistemlerinin 500.000 kcal/h soğutma kapasitesine sahip olmaktadır.

Giresun Chiller Sistemleri Elemanları

Faz koruma rölesi, termostatik genleşme valfine sahiptir. Bu cihazlar 1 kompresörden 4 kompresöre kadar kombine çalışma özelliği bulunmaktadır. Ürünlerimizde kapasiteye uygun olarak scroll tip veya yarı hermetik tipe sahip soğutma kompresörleri bulunmaktadır. Hava soğutmalı mini chiller sistemlerimiz ise tekerlekleri sayesinde işletme içinde gerekli olmaktadır. Veyahut olabilecek yere kolayca getirip götürmeye sahiptir. Cihaz içerisinde su pompası, su tankı ve tesisatı var olduğundan çalışacağı alandaki makineye sadece su gidiş- dönüşü hortumla bağlanmaktadır. Daha sonra firmaya alınmaktadır.

Sistemde çalıştırma da yalnızca bir sefere mahsus su konulacağından kireçlenme, kirlenme gibi bir avantajı bulunmaktadır. Cihaz boyutlarının daha fazla bir alan kaplamaması adına ve bir bütün olarak çalışmaktadır. Bir ünite olması nedeniyle soğutacağı makineyi yakın bir yere veya dibine konulmaktadır. Su soğutma sistemleri gibi cihazlarımızda hermetik tip scroll veya hermetik tip pistonlu kompresör bulunmaktadır. Hava soğutmalı olan bu cihazları askılı ve sabit punta kaynak makinalarında çene ve trafo soğutmalarında. dikiş kaynak makinelerinin çene ve trafo soğutmasında, tel erozyon makinelerinin soğutulmasında. Fırında kullanılan suyun soğutulmasında, hastanelerde laboratuvar ve test cihazları gibi endüstriyel. organize sanayi genel olarak soğutma gerektiren her alanda kullanıma uygun olmaktadır. Klasik ve VRF klimalardan farklı olarak ortam havası yerine soğutulacak yerlerdeki  fan-coil, konvektör. ısı pompası gibi cihazlara soğuk su üretmektedir. Chiller soğutma cihazları hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Sizde işletmeniz için bir soğutma sistemi düşünüyorsanız bizimle iletişime geçiniz.