Gümüşhane Chiller Sistemleri

GÜMÜŞHANE CHİLLER

40 yılı aşkın süredir Gümüşhane Chiller sistemleri konusunda imalat yapmaktadır. Merkeztrade tecrübe, bilgi birikimiyle ve üretim kapasitesiyle arttırmaktadır. Gümüşhane merkez ve ilçelerine soğutma sistemleri imalatlarına devam etmektedir. Yapılan her plan, proje ve teslimatı referans kabul etmektedir. Firmamız müşteri memnuniyetini ve cihazların kalitesini ön planda tutmaktadır. Ayrıca teknolojik gelişmeleri yakından takip etmektedir. Kalite bilincini tüm personellerine benimsetmek amacıyla gerekli çalışmaları yapmaktadır. Ülkemizde tüm illerde ve ilçelerde cihaz, hizmetleriyle müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Sektörün tanınan ve aranan firması haline gelmektedir. Merkeztrade dayanıklı malzemeler kullanılarak her materyalin dayanıklılık gücünü daha önceden planlamaktadır. Ayrıca daha uzun ömürlü makineler üretmektedir.

Gümüşhane Chiller Sistemleri Nedir? 

Geniş yapılarda kullanılacak soğutma suyunu hazırlayıp kullanıcılarına gönderen sistem bulunmaktadır. Chiller soğutma sistemleri en genel anlamda olan yerdeki ısının havayı dışarı atmaktadır. Bunun sonucu ortamın soğutulmasını sağlayan sistemler bulunmaktadır. Chiller soğutma sistemleri ısıtma sistemlerine nazaran daha geniş bir alanda şartlandırma özelliğine sahip olmaktadır. Yapılarda klima santrali ve fan-coil sistemlerinde kullanılacak olan soğuk suyun imal edildiği sistemler bulunmaktadır. Chiller soğutma sistemleri iki ana gruba ayrılmaktadır. Bunlar hava soğutmalı ve su soğutmalı chiller sistemleri bulunmaktadır. Hava ve su soğutmalı chiller sistemleri arasındaki farklar bulunmaktadır. Kullanıldıkları alanı ve enerji cinslerine göre farklılık göstermektedir. Yani hava soğutmalı chiller cihazları kondenseri havayla soğuyan cihazlarken, su soğutmalı chiller cihazları kondenseri su ile soğuyan cihazlar olmaktadır. 

Hava soğutmalı chiller sistemleri üzerinde bulunan fanlar aracılığıyla kondanserden geçen soğutucu akışkanı soğutmaktadır. Su soğutmalı chiller sistemlerinde ise kule fanları bulunmaktadır. Ayrıca kondanser ünitesindeki borunun içerisinde ısınmış olan gazın sıcaklığını alarak suyun kulede soğumasına sebebiyet vermektedir. Ürettiğimiz sistemleri gönül rahatlığıyla fabrikalar, alışveriş merkezleri, oteller, hastaneler, ilaç sanayilerinde, plastik üretim tesislerinde bulunmaktadır. gıda sanayi, organize sanayilerinde Gümüşhane merkez ve ilçeleri gibi birçok yerde kullanıma uygun olmaktadır. Merkeztrade tarafından tasarlanan Parky + Hvac Systems, çevreye zarar vermemektedir. Bunun için R134a gazı kullanılmaktadır. Bununla birlikte optimize edilmektedir. Yarı hermetik değişken hızlı vidalı kompresörler, eksenel akışlı fanlar, mikro kanallı tam alüminyum yoğuşmalı serpantinler elemanları bulunmaktadır . Tek geçişli kabuk ve borulu evaporatör ile soğutulmuş su üretimi için dış ünite ve elektronik genleşme valfine sahip olmaktadır. Taban ve destek yapısı ve paneller, kalınlığı artırılmış galvanizli epoksi toz boyalı çelikten yapılmaktadır. Son olarak sizde cihazlarımıza Merkeztrade ile chiller sistemlerine sahip olmak isterseniz bizimle iletişime geçiniz.