Hatay Chiller Sistemleri

HATAY CHİLLER

Chiller soğutma sistemleri ve soğutma sistemleri kısaca endüstriyel alanda kullanımı maksimum ısıdan dolayı verimliliği düşürmektedir. Böylece firmalarda maliyetler artış göstermektedir. Bu alanda örnek vermek gerekirse Hatay’daki fabrikalarda, Hatay’daki alışveriş merkezlerinde, Hatay’daki süpermarketlerde, Hatay’daki eğlence tesislerinde bulunmaktadır. Hatay organize sanayi sitesi, Hatay devlet ve özel hastaneleri gibi birçok alanda kullanımı görmektedir. Chiller sistemleri çeşitli cihazlardan proses soğutma sistemi kullanılan sistem gerçekte makinelerin maksimum sıcaklıklara ulaşmasını önlemektedir. Ayrıca ürünlerin belirli soğuklarda tutulması adına kullanmaktadır. 

Ekipmanların soğutmalarına örnek verilmek gerekilirse hastanelerde BT ve MR cihazlarındaki soğutma buna en iyi ve en bilinen örnek olarak göstermektedir. Diğer yandan ürünlerin belli bir sıcaklıkta tutulmasına yaramaktadır. Sistem işleme ve depolama adına istenen sıcaklığı sağlayan alanı belli ölçüde bir ısının altında tutmaktadır. İklimlendirme olarak, soğutma için bir soğutma cihazı olan chiller sistemleri kullanımı giderek artmaya başlamaktadır. Günümüzde chiller sistemleri artık soğutma ve ısıtma cihazı olarak kullanmaktadır. 

Hatay Chiller Sistemleri Çalışma Biçimi

Cihazlarımızın ana çalışma şekli, soğutma kulesinin soğutma suyuyla chiller sistemindeki çevre dostu yapılmaktadır. Bunun yanında soğutucu akışkan arasındaki ısı transferiyle hem soğutulmuş hem de sıcak su üretilmiş olmaktadır. Isıtma ve soğutma terminaline taşınarak ısıtma ve soğutma fonksiyonu gerçekleştirilmiş olunmaktadır. Chiller sistemleri ve soğutma kulesi son derece benzer cihazlardır fakat her iki sisteminde farklı bir rolü bulunmaktadır. Soğutma kulesinin ana işlevi aslında klima sistemindeki soğutma suyunu en az sıcaklıkta tutmaktadır. Sıcaklığı artan soğutma suyu, sıcaklığı azaltmak için dış havayı kullanarak sıcaklığı azaltmaktadır. Diğer bir yanda chiller sistemleri makinenin içindeki sıvı formu soğutmak için kullanılmaktadır. Fakat asıl amacı yalnızca soğutma olmamaktadır.

 Chiller sistemleri hedef sıcaklığı standart bir şekilde tutmak adına dış havanın ve suyun gücünü kullanmaktadır. Genellikle soğutma için kullanılır fakat arada bir chiller sistemleri ve soğutma kulesindeki fark için diğerinin ısıtma içinde kullanabileceği olmaktadır. Böylece soğutma kulesi için mekanizma ve yapısı öğrenilmiş olmaktadır.

Daha fazla bilgi ve chiller sistemleri talepleriniz için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Böylece sizlere daha iyi ve doğru hizmet sunmaktadır . Kaliteli işçilik, erken teslim ve uygun fiyatlarımızla Hatay merkez ve ilçeleri için chiller sistemleri yapmak için hazır beklemektedir.