Kars Chiller Sistemleri

KARS CHİLLER

Kars Chiller sistemleri ürünleri, içerisindeki soğutucu gazın evaparatör ve kompresör üzerinden enerji kazanmaktadır. Öncelikle kondenser üzerinden atarak suyu soğutmaktadır. Chiller ürünlerinin çalışma şu şeklidedir. Evaparatörden gelen soğutucu akışkan kompresörde sıkışmaktadır. Böylece basıncı arttırır ve böylece sıcaklıkta artmaktadır. Ardından soğutucu akışkan kompreserden geçerek burada su veya havayla soğutucu akışkanın sıcaklığının atılması sağlanmaktadır. Sıvı forma gelen soğutucu akışkan kısılma vanasından geçerek form değişimine uğramaktadır. Soğuk evaparatörde soğutucu akışkan ve su ısı alışverişi yaparak suyun soğumasını sağlamaktadır. Soğuyan su pompa aracılığıyla sisteme gönderilir.

Soğutulan suyu dilenen her alanda kullanabiliriz. Misal plastik enjeksiyon makinelerinde, askılı ve sabit punta kaynak makinelerinde, dikiş kaynak makinelerinin çene. ve trafolarında hidrolik preslerde, tel erezyon makinelerinde, ayakkabı taban makinelerinde, asit kaplama tesislerinde. CNC makinelerinde, laboratuvar ve test cihazları gibi birçok alanda, makinelerde kullanabiliriz. Artık soğutulan suyu fan-coile vererek Kars’ın otellerinde, Kars’ın alışveriş merkezlerinde ve soğuk hava depolarında kullanabiliriz.

Kars Chiller Sistemleri Elemanları

İlk olarak Chiller cihazlarında kullanılan elemanlar ise şu şekildedir. Üstelik yukarda çalışma prensibinden de anlayacağınız üzere kompresör, kondenser, evaparatör, kısılma vanası, pompa, kontrol cihazı, güvenlik elemanları ve elektrik panosudur.

Cihazlarımızda R407C, R134A ve R410A gibi maksimum verimliliğe sahip gazlarda Scroll ve vidalı kompresörler kullanılmaktadır. Cihaz içinde bulunan kondenserler ise yüksek ısı iletimine sahip bakır borular bulunmaktadır. Kaliteli hava debisini veren aksiyel fan ve alüminyum lamellerle soğutucu akışkanın sıvı hale gelmesini sağlamaktadır. Oysa ki diğer yandan kısılma vanası ise iki çeşit olup elektronik ve standart kısılma vanaları seçilmektedir. Kompresöre göre uyum için de çalışarak soğutucu akışkanın en kaliteli ve en iyi koşullarda buharlaşmasını sağlamaktadır. Evaparatörler ise soğuk durumda olan bakır borularından geçen gaz suyla temas halindeyken suyun soğumasını sağlamaktadır. Shell-tube evaparatörler sayesinde tıkanık yaşamamış olursunuz. Hatta cihazlarımızda bulunan santrifüj pompa sayesinde dilediğiniz yüksekliğe, suyu gönderebilirsiniz.

Merkeztrade tarafından sunulan Kars merkez ve Akyaka, Arpaçay, Digor, Kağızman, Susuz. gibi birçok ilçesinde soğutma sistemleri cihazları birden farklı istek ve ihtiyaçlara yönelik birçok model içermektedir. Tercihleriniz doğrultusunda en doğru soğutma sistemi katalog rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Üstün soğutma cihazları arasında yer alan modelleri bulabileceğiniz Merkeztrade soğutma sistemleri endüstriyel, sanayi ve ticari uygulamalar için çok idealdir. Genişletilmiş teknolojilerle zenginleştirilen ürünler üst düzey teknik özellikleriyle mükemmel merkezi soğutma çözümleridir. Kataloglarımızda detaylı ürün incelemesi yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve teklifler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylece fiyatlandırmalar dahil olmak üzere soğutma grubu ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Son olarak ihtiyacınıza ve kesenize uygun bir modeli hemen temin edebilirsiniz.