Klima Sistemleri Sistemleri

MERKEZTRADE

KLİMA SİSTEMLERİ

Merkeztrade klima sistemleri satış, yetkili servisi olarak müşterilerine oldukça geniş standartlarda hizmetler sunmaktadır. Bu süreçte klima çeşitlerinin hemen hemen tüm modelinde sizlere arızaların giderilmesi yönünden önemli hizmetler vermeye özen göstermektedir. Merkez soğutma çalışanları alanlarında son derece profesyonel olup bu süreçte aradığınız hizmet kalitesini en iyi şekilde sunmaktadır. Klima servisleri arasında önemli bir yer edinmektedir. Firmamız müşteri memnuniyetini büyük bir önem vermektedir. Her türlü klima bakım ve onarımı konusunda sizlere maksimum standartlarda hizmetler vermektedir. Cihazlarımızın detaylı olarak kontrol edilmesinde önemli fırsatlar sunmaktadır. Maksimum bir performans ile çalışmasını istediğiniz klima nasıl konusunda firmamıza 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Klima Çeşitleri

Duvar Tipi Split Klimalar:

Şimdilerde en çok kullanılan tercih edilen türlerden biri haline gelmiştir. Duvar tipi klimalar inverter klimaların bir türü olmaktadır. Oda içinde soğuk hava üfleyen ve bina dışına sıcak hava atan olmak üzere birbirine bağlı iki adet ünitesi bulunmaktadır. Bu klima çeşidinin avantaj olmayan yanları: profesyonel montaj gerektirmesi, montaj yapıldıktan sonra yerinin değiştirilmesidir.

Salon Tipi Split Klimalar:

Salon tipi klimalar veya inverter modellerinin diğer çeşididir. Bankalar, spor salonları, mağazalar gibi geniş, insanların çok olduğu alanlarda tercih edilmektedir. Düşük enerjiyle maksimum performans sağlamaktadır. Bu yüzden işletmeler genellikle bu modeli kullanılmaktadır. Klima marka ve modellerine göre farklılık gösterse de 60.000 BTU'ya kadar çıkmakta olan salon tipi modeller bulmak mümkündür.

Kaset Tipi Split Klimalar:

Bu tip klimalar ise duvar tipi klimalar ile benzerlik göstermektedir. Kaset tipinde de odanın içinde ve binanın dışında olmak üzere iki ünite bulunmaktadır. Ayrıca bunlar sabittirler. Duvar tipinden ayrımı ise kaset tipi modellerinin tavana monte edilmektedir. Genellikle ofislerde ve mağazalarda tercih edilmektedir. Modellerin bazıları sadece tavana değil zemine de koyulmaktadır.

Multi Split Klima:

Tek dış üniteye sahip olmaktadır. Bununla birlikte birden çok iç üniteye sahip olmaktadır. Büyük mekanlarda kullanılmaktadır. Multi split klimalar, birden fazla lokasyonda birbirinden bağımsız olarak çalışmaktadır. İklimlendirme sistemine ihtiyaç duyulduğunda rahatlıkla tercih edilmektedir.

Portatif (Mobil) Klimalar:

Bu tip klimanın çalışması; pratik olarak tasarlanmış ve taşınabilme özelliğinden dolayı klimanın sabit bir yerde soğutma yapması zorunluluğu ortadan kaldırılmıştır. Portatif klimalar bir odadan diğerine tekerlekli yapısı sayesinde kolaylıkla taşınabileceği gibi oda içinde de esnek ve bükülebilen hortumlarının müsade ettiği ölçüde hareket ettirilebilirler.

Yer ve Tavan Tipi Klimalar:

Hem tavan hem de yere monte edilebilme özellikliği taşımaktadır. Bununla beraber bu klimalar mağaza, ofis gibi ortamlar için en uygun klima türüdür. Montaj ve estetik olanaklarını sunmaktadırlar. Salon tipi klimalarda olduğu gibi yer tipi klimalarda da ek ısıtıcı takviyesi olmaktadır. Modelleri arasında uzaktan kumandalı bulunmaktadır. Özellikle asma tavanın olmadığı mekanlarda tavana montaj kolaylığı ile hacim rahatlık sağlamaktadır. Ortamın şartlarına uygun  yerleştirilme olanağı bulunmaktadır. Estetik ve güçlü üfleme imkanıyla ortamın havasını homojen olarak havalandırmaktadır.