Konya Kondenser İmalatı

KONYA KONDENSER İMALATI

Kondenser soğutma sistemleri alanında yarar sağlayan bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Kondenser genel anlamda, soğutma sistemine giren gaz maddesinin sıvı durumuna geçiştirme işleminde denilmektedir. Bu bağlamda bir nevi yoğuşma işlemi olarak da bahsedebiliriz. İngilizce’de condenser kelimesinin çevrimi ile dilimize yerleşen kondenser, yoğuşturucu ismiyle de kullanımı mevcut. Kondenser imalatı Konya’dan bahsetmeden önce kondenserin ne işe yaradığına değinelim.

KONYA KONDENSER İMALATI

Kondenser ne işe yarar sorusuna en basit cevap olarak, sıcak bir gaz durumunda bulunan sıvının, yoğuşma tekniği ile soğutulmasını kolaylaştırır diyebiliriz. Bu madde değişimi ile soğutma durumunda kondenser yardımcı olmaktadır. Bu noktada kondenserin soğutma sistemindeki temel gayesi, basınç ve sıcaklığı yükselterek sıvı bir halde ortama dağıtmasıdır. Kondenserin çalışma prensibi 3 evrede gerçekleşmektedir. Bunlar; Süper ısıtma evresi, yoğunlaşma evresi ve aşırı soğutma çıkışı evresi.

Kondenser Çeşitleri

Yoğuşturucu olarak adlandırdığımız kondenser, hava ya da su soğutma kullanım ve şekline göre 6 çeşiti bulunmaktadır.
1) Evaporatif Çeşit
2) Atmosferik Çeşit
3) Havayla soğutmalı Çeşit
4)İç içe borulu tip
5) Boru demetli Çeşit
6) gömülü Çeşit ( Su tankı içerisinde)

Konya Kondenser İmalatı İçin İletişim

Konya bölgesi içerisinde kondenser imalatı hakkında bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin. 0332 350 9944 numarası üzerinden müşteri temsilcilerimize kısa süre içerisinde ve rahatlıkla ulaşabilir ve fiyat hakkında bilgi alabilirsiniz.