Manisa Chiller Sistemleri

Başlık metninizi buraya ekleyin

Merkeztrade; fabrikaların imalat hatlarındaki soğuk su ihtiyacını karşılayan maksimum verimli Manisa chiller gruplarının üretimi yapılmaktadır. Ürünlerimiz sektörde sahip olduğumuz 40’ı aşkın bilgi birikimi, tecrübe ve Ar-Ge çalışmalarımız ile dizayn edilmektedir.

İşletmemiz; ürünlerimizin satış öncesi ve sonrasında ihtiyaç duyulan bütün mühendislik, danışmanlık. taahhüt, tesisat kurulumu ve servis hizmetlerini yerine getirmektedir.

Soğutma sistemlerimiz; plastik, ambalaj, seramik, süt , kalıpçılık, kauçuk, baskı ve kimya endüstrisinde kullanılmaktadır. Değişken ortam sıcaklığına rağmen, imalat hatlarında ihtiyaç duyulan en ideal sıcaklıktaki suyu sabit akım ve basınçta sürekli sağlayabilmektedir.

Su Soğutmalı Chillerin Genel Özellikleri

Soğutma kapasitesi 56 kW(48.160 kcal/h) ile 492 kW(423.120 kcal/h) kapasite aralığında olmaktadır. Tek sistemde 1 kompresörden 4 kompresöre kadar kombine çalışma özelliğine sahip olmaktadır. Cihazlarımızda kapasiteye uygun bir şekilde scroll tip ya da yarı hermetik tip soğutma kompresörleri kullanılmaktadır.

Chiller Sistemleri Elemanları ve Özellikleri

Aynaya makineto ile tutturulmaktadır. U bükümlü borular ve sıcak daldırma galvaniz olmaktadır. Galvaniz kovandan mamul, Shell and tubes denen eşanjör olup kendi üretimimiz olmaktadır.

Kondanser ise Shell and tube tip kondanserin bakır boruları yivli olmaktadır. Bundan dolayı maksimum verimli olmaktadır.

Chiller soğutma sistemlerinin bir diğer elemanı güç ve kontrol sistemi olmaktadır. Güç ve kontrol, kontrol ve koruyucu cihaz, elektrik güç kaynağıyla donatılmaktadır. Mikro prosesör ekranında basınç ve sıcaklık bilgileri ve durum bilgilerini kullanıcıya iletilerek kullanımı kolaylaştırmaktadır.

Mikroprosör kontrol modeli takım ve standart cihazların kontrolü mikroişlemci kontrol modülü tarafından denetlenmektedir. Mikroişlemci kontroller sistemin arızaları rahatlıkla görülmesi sağlanmaktadır.

Mikroişlemci kontrol modüllünün temel fonksiyonları şekildedir. Su sıcaklığı düzenlemesi (pi kontrol), kompresör koruması, kompresörlerin (dengeli ve sıralı çalıştırmak), her bir. kompresörün çalışma saatlerini kaybetme, kronometre ayarı, arıza saatlerini ve arıza nedenlerini kayıt etme özelliğidir.

Soğutma Sistemleri Malzemeleri

Sistemin bileşenleri kondanser, kapatma valfi, servis valfi, kartuş filtre, selenoid valf, thermostatic genleşme valfi kompresördür. Buna ek olarak montajlı emme ve basma vanası evaparatör kontrol cihazları bulunmaktadır.

Chiller Soğutma Sistemleri Testleri

Her bir ünite dikkatle teste tabi tutulmaktadır ve tüm tesisatlar denetlenmektedir. Maksimum basınç direnci testi, sistem harici şartlar ve onarım durumları denetlenmektedir. 

Son olarak daha fazla bilgi için bizimle irtibata geçiniz.