Mardin Chiller Sistemleri

MARDİN CHİLLER

1984 yılından beri faaliyet gösteren Merkeztrade Mardin Chiller sistemleri bölgesinde. soğutma sistemleri ve chiller soğutma sistemleri. alanında birçok projeyi başarıyla teslim edilmektedir. önceliğimiz olan siz değerli müşterilerimize profesyonel hizmet sunmaktadır. Soğutma sistemleri ve chiller soğutma sistemler projeniz siz müşterilerimizin istediği cihaza, istenilen ortamın alanına göre, bizimde bu sistemler ile ilgili keşif sürecinden montaj ve uygulama sürecine kadar eğitimli, bilgili, bilinçli ekibimizle hizmet vermektedir.

İngilizce bir kelime olan chillerin Türkçe karşılığı soğutma sistemi olarak geçmektedir. Tam tanım olarak chiller, ısıyı bir kaynaktan alarak başka bir kaynağa alışveriş etmektedir. Enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistem olmaktadır. Chillerin yapı taşları kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatördür. Çalışma sistemi ise kompresörde sıkıştırılan ve ısınan gazın kondanserde soğumasıyla genleşme vanasına geçen gazın basınç sebebiyle sıcaklığı düşer ve sıvılaştırmaktadır. Evaporatörden geçerken soğutulmak istenen sıvının üzerinden ısıyı alarak alçak basınçta gaz fazı olarak kompresöre gelir ve yeniden sıkıştırmaktadır. Böylece çalışma sistemi bu şekilde devam etmektedir.

Mardin Chiller Sistemleri Cihazları Türleri 

Ayrıca chiller sisteminin 5 çeşidi bulunmaktadır. Bunlar: su soğutmalı chiller, hava soğutmalı chiller, hetpumpchiller, 4 borulu chiller ve freecooling sistemleridir. Bu beş çeşidin farklılığı ısı kaynağına göre değişim göstermektedir.Dünya’da ve ülkemizde en çok kullanılan hava soğutmalı chiller ve su soğutmalı chiller sistemleridir. İmalatını da yaptığımız bu sistemler dünya startlarına uygun olup, yüksek verimli soğutmaya sahiptir. Kaliteli ve güvenilir ekipmana sahiptir. Kolay kurulum ve montajına sahip tasarımlarımız bulunmaktadır. Geniş ürün yelpazemizle sizde işletmenize bir chiller sistemi alarak personellerinizin rahat çalışmasını sağlayabilmektedir.

Ülkemizde yurt genelinde yaptığımız ihracat, imalat ve üretim yapmaktadır. Süreçlerini başarıyla gerçekleştirdiğimiz Torku, Koski, Telefoncular Çelik ve Metal. Bolu Belediyesi, İstanbul Silivri Organik Tarım gibi birçok değerli kuruluş ve markanın referansına sahiptir. 40 yılı aşkın süredir her sektöre daha iyi hizmet ve daha kalitelidir. Profesyonel çözümler sağlayabilmek için çalışmalarına devam ederek büyümektedir. Teknolojiyi yakından takip etmektedir. Firmamız Ar-Ge bünyesinde bilgi dağarcığını fazlalaştırmak amacıyla sistematik olarak sürdürülen yaratıcı çalışmalar yapmaktadır. Son olarak daha fazla bilgi için lütfen iletişim sayfasındaki numarayı arayınız. Veyahut iletişim formuna numaranızı ya da mailinizi bırakın biz size geri dönüş sağlamaktadır.