Ordu Chiller Sistemleri

ORDU CHİLLER

Ordu Chiller sistemleri bir soğutma sistemidir. Türkiye’de ve Dünyada genel olarak chiller olarak bilinmektedir. Soğutma sistemi ısıyı bir kaynaktan alarak diğer bir kaynağa transfer eden cihazdır. Çalışma sistemi termodinamiğin 3. Yasasıyla hemen hemen aynıdır. Kompresör, genleşme vanası, evaporatör ve kondanserden meydana gelmektedir. Ordu Chiller sistemleri öncelikle kompresörde sıkışan ve ısınan gaz önce kondanserde soğutulmaktadır. Böylece ortama ısı aktarılmış olmaktadır. Daha sonra gaz genleşme vanasından geçmektedir. Bu sebeple sıcaklık düşer ayrıca sıvı faza dönüşmektedir. Evaporatörden geçmesi sonucunda soğutulması gereken ısının üstünden ısıyı çeker ve alçak basınçta gaz fazında kompresöre yönelmektedir. Böylece tekrardan sıkıştırılmış olmaktadır. Çevrim durumu bu biçimde sürekli olarak sürmektedir. 

Chiller Sistemleri Sınıflandırılması

Chiller sistemleri gerçeğine bakılacak olursak değişik niteliklerine göre sınıflandırılmaktadır. Ancak en belli olan ayrım ısı atılan kaynaktır. Isı eğer havaya atılırsa hava soğutmalı Ordu chiller sistemleridir. Eğer ısı suya atılıyorsa su soğutmalı chiller sistemleridir. Bunun yanı sıra gruplandırma yapılırken kompresörün hermetik veya yarı hermetik oluşu da kullanılmakta olan soğutucu. akışkanın niteliğine göre ısı değiştirici türüne göre cihazlar farklı sınıflandırmaya ayrılabilmektedir. Eğer Ordu’daki otelinize, hastanenize, fabrikanıza, ilaç sanayinize. organize sanayideki yerinize, boya üretim tesisleri gibi geniş alanlı işletmenize hava soğutmalı chiller tercih etmeniz durumunda size ekonomik yani cebinizi düşünen bir sistemi işletmenize kazandıracağınızı bilmenizi isteriz.

Hava soğutmalı chiller cihazlarımız en ekonomik çalışma sistemine sahiptir. Hava soğutmalı chiller cihazlarımız aşırı soğukta bile çalışma özelliğine sahiptir. İşletmenize elektrik faturasının az gelmesini sağlar. Maksimum basınç durumunda kendini koruma özelliğine sahiptir ve size çok masraf çıkarmaz. Maksimum enerji verimliliğine sahiptir. Akıllı kontrol mekanizmasına sahiptir. Montaj ve bakımı kolaydır. Su soğutmalı chiller sistemlerimiz ise hava soğutmalı chiller sistemlerimiz gibi enerji verimliliğini sağlamaktadır. En yüksek performansa sahip olduğu gibi gürültüsüz çalışarak sizi ve çevreye zarar vermemektedir. İşletim maliyeti çok yüksek değildir. Çevreye ve ozona zarar vermez. Bakım yine hava soğutmalı da olduğu gibi kolaydır. Kurulumu basittir. Maksimum soğuklarda bile çalışma özelliğine sahiptir. Eğer Ordu merkez ve ilçelerinde siz de bir chiller sistemine sahip olmak isterseniz ya da Merkeztrade’in bir bayisi olmak isterseniz lütfen iletişime geçiniz.