Rize Chiller Sistemleri

RİZE CHİLLER

Rize Chiller sistemleri içindeki soğutucu gazın evaparatör, kompresörden kazandığı enerjisinin, kondenser üstünden atarak suyu soğutmaktadır. İlk olarak Chiller soğutma cihazlarımızın çalışma şekli sırası şu şekilde gerçekleşmektedir. Chiller sistemleri içerisinde bulunan evaporatörden gelen soğutucu akışkan sıcaklığının atılmasını sağlamaktadır. Likit hale gelen soğutucu akışkan kompresörde sıkıştırılarak basıncı arttırmaktadır. Aynı oranda sıcaklığıda arttırmış olmaktadır. Ardından soğutucu akışkan akışkan kondensere geçer burada su veya hava ile soğutucu akışkanın sıcaklığının atılmak sağlanmaktadır. Sıvı forma gelen soğutucu akışkan kısılma vanasından geçerek hal değişimine uğrar ve soğumaktadır. Evaporatörde soğutucu akışkan ve su ısı alışverişi yaparak suyun soğumasını sağlamaktadır. 

Chiller Sistemleri Kullanım Alanları

Soğuyan su pompa aracılığıyla sisteme gönderilemektedir. Soğutulan suyu ihtiyacınız olan her alanda kullanabilirsiniz. Mesela plastik enjeksiyon makinelerinde, askılı ve durağan punta kaynak makinelerinde, dikiş kaynak makinelerinde. ayakkabı taban makinelerinde, asit kaplama tesislerinde. hastanede ki laboratuvar ve test cihazlarında yani genel olarak endüstriyel yerler, sanayiler ve hastanelerde kullanabilirsiniz. Soğuyan su fancoil vererek Rize’deki otellere, Rize’de ki alışveriş merkezlerinde. Rize organize sanayisi ve Rize soğuk hava depolarında kullanabiliriz. Chiller cihazlarımızda elemanlar kompresör, kondenser, evaparatör, kısılma vanası, pompa, kontrol cihazları. güvenlik elemanları, elektrik panoları bulunmaktadır. Cihazlarımızda bulunan kompresörler R407C, R134A ve R410 gazlı maksimum verimlilik değerlerine sahip olmaktadır. Ayrıca cihazlarımızda scroll ve vidalı kompresör kullanılmaktadır.

Rize Chiller Sistemleri Elemanları

Kısaca cihazlarda bulunan kondenserler maksimum ısı iletimine sahip bakır borular, en iyi hava debisini veren aksiyal fan ve alüminyum lamellerle soğutucu akışkanın likit hale gelmesini sağlamaktadır. Kısılma vanaları, elektronik ve standart kısılma vanaları kompresörlerle çalışarak soğutucu akışkanın en iyi koşullarda buharlaşmasını sağlamaktadır. Evaparatör soğuk bir şekilde bakır borulardan geçen gaz fazı suyla temas ederek suyun soğumasını sağlamaktadır. Cihazlarımızda bulunan Shell tube evaporatör sayesinde tıkanma meydana gelmemektedir. Kontrol cihazı makineyi dilediğiniz sıcaklığa set eder ve kontrolü sağlamaktadır. Cihazda bulunan güvenlik elemanı sayesinde makineyi olağan dışı bir durumda koruma altına almaktadır. Bu sistemi durdurur ve makinedeki ekipmanların arızalanmasını önlemektedir. Son olarak daha fazla bilgi ve Rize’de chiller sistemlerine sahip olmak istiyorsanız irtibata geçiniz. Veyahut Merkeztrade’ in bir şubesi olmak isterseniz bizi arayabilirsiniz.