Samsun Chiller Sistemleri

SAMSUN CHİLLER

40 yılı aşkın süredir mevcut olan işletmemiz Samsun chiller sistemleri sektöründe etkin halde olmaktadır. Öncelikle Konya’da geniş teknik servisi olup ve imalat ekibiyle Samsun merkez ve ilçelerinde de hizmetinizdedir. Merkeztrade’in cihazları ve etkinlik alanları çok geniş olup soğuk su üretim cihazları. vidalı kompresörlü su soğutma cihazları. soğutabilen test cihazları ve yağ soğutma gibi birçok su ve hava soğutmalı cihazları mevcuttur.

Chiller Sistemleri Cihazları Özellikleri

Su soğutmalı ürünleri fazla çeşidi olup 5 farklı seride birçok aynı olmayan modelde imal edilmektedir. 1,1 Kw ve 400 Kw arasında değişen soğutma kapasiteli modelleri paket tip su chiller cihazlarımın çıkmaktadır. Gerçek bağımsız çift devresi özelliğiyle seviyeli soğutma, enerji tasarrufu ve birbirini yedekleme özelliğine sahiptir. Standart Fan frekansıyla enerji maliyetini azaltmaktadır.

Yeni seri flash coolpower serisi frekans kontrollü vidalı kompresörlü su soğutmalı chiller sistemlerimiz 124 kW. ile 1570. kW. arasında çok büyük bir sığa yelpazesine sahip olmaktadır. PID kontrollü bu sistemlerimizde güvenilirliği, verimi maksimum seviyede tutmak amacıyla sektörde yeni nesil teknolojileri kullanmaktadır. Müşterilerimizin tercihleri doğrultusunda su soğutmalı chiller veya hava soğutmalı chiller cihazları imal edilmektedir.

Vidalı kompresörlü chiller cihazlarımız 4 seviyeli olarak 25-50-75-100 kapasite aralığında olmaktadır.

Frekans kontrolüyle çalışan sistemlerimiz düşük frekanslarla kalış yaparak set edilmektedir. Bu ısıya göre PID denetlemesi yapılarak ısıyı azaltmaya başlar. Isı azaldıkça frekansta aynı oranda azalarak istenilen ısı elde edilmektedir. 2 üniteli sistemlerimizde eşit yaşlandırma uygulanarak kompresörlerin çalışma zamanları aynı seviyede olmaktadır.

Sistemlerimizdeki fan frekans kontrolü ile kondansazyon basıncı aynı düzeyde tutulmaktadır. Hava koşullarına göre 10-50 Hz arasında çalışmaktadır.

Vidalı ve frekans denetimli sistemlerimizde elektronik valf kullanılmaktadır.

Samsun otel, hastane, endüstriyel alanda ve organize sanayi bölgeleri için kullanılmaktadır. Bununla beraber cihazlarımız mikro işlemci ile sistemin kontrollü ve çalıştırılması yapılmaktadır. Operatör paneli kullanım rahatlığı sağlamakta olup panelde set, of set, alarm, geçmiş alarmlar. bunun yanında ısı dereceleri, basınç değerlerini ve çalışma zamanlarını izlemekte olup menü Türkçe diliyle ayarlanmaktadır.

Sonuçta Standart soğutma sistemlerinin yanında müşterilerimizin özel ihtiyaçlarını karşılamak adına imalatını yaptığımız özel sistemlerimizde vardır