Şanlıurfa Chiller Sistemleri

ŞANLIURFA CHİLLER SİSTEMİ

Merkeztrade olarak Şanlıurfa’ nın merkezinde ve ilçelerinde Soğutma ve Şanlıurfa Chiller Sistemleri alanlarında hizmet vermektedir. Siz değerli müşterilerimizin isteği doğrultusunda birçok projeyi başarıyla teslim ettik. Ayrıca teslim etmeye devam etmektedir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Merkeztrade, 40 yılı aşkın tecrübesiyle, bilgi birikimiyle, alanında profesyonel ekibiyle çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Avrupa standartlarına ve hatta Dünya standartlarına uygun yüksek teknolojiyle cihazları üretmektedir. Çevre dostu cihazlar günlük hayatınızın vazgeçilmezleri haline gelmektedir. Bu cihazlar kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatör gibi birçok elemandan oluşturmaktadır. Isıyı bir kaynaktan alarak başka bir kaynağa transfer eden sistemdir. 

İmal ettiğimiz bu cihazlar kompresörde sıkıştırılarak ısınan gazın kondanserde soğutulmasıyla çalışmaya başlamaktadır. Ardından gaz genleşme vanasından geçerek sıcaklığı düşer ve sıvı faza geçmektedir. Evaporatörden geçerken soğuması gereken sıvının üzerinden ısıyı alarak alçak basınçtan dolayı gaz fazında kompresöre gelmektedir. Böylece yeniden sıkışmaktadır. Bu bir döngü şeklinde devam etmektedir. Chiller soğutma sistemlerinin genel çalışma düzeni bu şekildeyken bu sistemler çoğunlukla büyük ölçekli bölgelerde kullanılmaktadır.

Chiller Sistemleri Türleri ve Cinsleri

Soğutma sistemleri 5 farklı çeşitten oluşmaktadır. Fakat ülkemizde yaygın olarak hava soğutmalı chiller ve su su soğutmalı chiller sistemleri kullanılmaktadır. Bunların farkı ise ısının kaynağından dolayıdır. Yani eğer ısı havaya dağılıyorsa hava kaynaklı soğutma grubu, suya dağılıyorsa su kaynaklı soğutma grubudur. Su soğutmalı chiller plastik enjeksiyon makinelerinin soğutulmasında kullanılmaktadır. Bu ve bunun gibi birçok yerde chiller sistemleri kullanılmaktadır. Mesela soğutmaya yüksek derecede ihtiyaç duyulan otel, alışveriş merkezleri, iş hanları gibi yerlerde tercih edilmektedir. Chiller soğutma sistemleri askılı ve sabit punta makinelerinde kesinlikle kullanılmaktadır. 

Sağlık sektöründe laboratuvar ve test cihazlarında kullanılmaktadır. İklimlendirme amacıyla deniz üstü araçlarda kullanılmaktadır. Fabrika, plastik üretim tesisleri, ayakkabı imalat tesisleri, kozmetik imalat tesisleri. plastik ve metal enjeksiyon tesisleri ve en önemlisi endüstriyel üretim tesisleri gibi birçok tesiste chiller soğutma sistemleri kullanılmaktadır. Sizde bulunduğunuz ortamı hızlı bir şekilde soğutmak istiyorsanız ve bir chiller sistemleri ürünlerinden birine sahip olmak istiyorsanız lütfen bizimle irtibata geçiniz. Veyahut iletişim formuna numaranızı bırakınız.