Sinop Chiller Sistemleri

SİNOP CHİLLER

Sinop Chiller Sistemleri Kondenser ve evaporatör hacimlerinden meydana gelmektedir. Soğutma sistemlerinin yapı taşıdır. Bina otomasyonuyla doğrusal çalışan soğutma yükü ihtiyacı kadarı ile devrede olur ve devreden çıkmaktadır. Yaz ve kış olarak standart veya otomatik devreye alma özellikleri mevcuttur. Kondenser hacminin ayrıca tasarım edilerek çatıya koyulan uygulamaları veya elemanın doğrudan üzerinden istenen üretimleri vardır. Bina soğutma yükü ihtiyacı doğrultusunda hacim değişim göstermektedir. Bulunduğu alanda, ayaklarının basacağı hacme betonarme yüzer kaide yapılmaktadır. 

Cihazlarımızdan kısaca bahsedilmek gerekirse; chiller içindeki suyu çeviren pompa grubu olmaktadır. Bu pompa grubunda ana sisteme basma pompalamalarına veya diğer bir adıyla kollektörüne besleme alınmaktadır. Cihaza soğuk su basılmaktadır. Hat sonlarında fan-coil sistemlerine soğutulmuş su gitmektedir. Fan-coil sistemleri ortamı soğuturken, soğutulmuş su ısınır ve chiller soğutma sistemleri devresine geri dönmektedir. Dönüş pompalamalarına dönen su ayrıca bir by-pass hattıyla chiller devresine getirmektedir. Bununla beraber yeniden soğutmaktadır. Isınmış ve soğutmuş su arasındaki ayrım, cihazın çalışma ısısının değişmesine bağlı olmakla beraber misal, 7 ila 12 derece gibidir.

Endüstriyel Chiller Soğutma Sistemleri

Chiller soğutma sistemleri endüstriyel amaçla soğutma yapılması gereken bütün ekip ve elemanların soğutulmasında kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu yönde Avrupa ve Dünya standardına uygun bir soğutucu ünite olmaktadır.

Chiller soğutma sistemleri 5’e ayrılmaktadır. Fakat en önemlileri su soğutmalı ve hava soğutmalı chiller sistemleridir. Hava soğutmalı chiller sistemleri, kondenseri hava ile soğuyan sistemdir. Üzerinde olan fanlar ile beraber, kondenserden geçen soğutucu akışkan soğutulmaktadır.

Maksimum soğutma sığalarına sahip pistonlu ve scroll tip kompresörlerdir. Birbirlerinden ayrı tek ya da çift soğutma devreleri ile birlikte maksimum dış alanda sıcaklığında beklemektedir. Kapasiteyi sağlamak adına büyük kondenser yüzeyine sahiplerdir.

Kompresör, su pompası ve fanlar sıcak ve devre kesici sigortalarla korumaktadır. Çevreye ve ozona zarar vermeyen 407C soğutucu gazları kullanılmaktadır. Fan ve kompresörlerin otomatik duruşu ve kalkışı dijital termostat veya mikro işlemcilerle denetlenmektedir.

Konya organize sanayi bölgesinde üretilen ve Sinop merkez ve ilçelerine gönderilen chiller soğutma cihazlarımız. plastik enjeksiyon makineleri, metak enjeksiyon makineleri, ekstürler, boru gibi sistemleri ayakkabı taban sanayisi. otel, özel ve devlet hastanelerinde, ilaç sanayileri gibi birçok alanda, sektörde, kurumda, firmada kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.